مسلح شدن در برابر نسخه های جدید پاندمیک - قسمت 2

مسلح شدن در برابر نسخه های جدید پاندمیک - قسمت 2

بررسی نسخه های متنوع بازی پاندمیک (پندمیک) و معرفی محبوب ترین نسخه های بازی تا به الان

توی پست قبل راجع به بازی های اصلی پاندمیک رفتیم رو منبر، امروز قراره بازی های منحصر به فرد مرتبط با پاندمیک رو بررسی کنیم که تقریبا همون روند بازی رو دارند ولی در تم های موضوعی متفاوت:

پاندمیک: سرایت 2014


روند بازی برعکس شده و شما یه ویروسین که میخواین بشریت رو نابود کنین و چقدر هم بهتون میاد این کار! میشه 2 تا 5 نفره بازی کرد و سر به فنا دادن دنیا با بقیه رقابت کرد! میتونی جهش هم کنین و وحشی وار همه رو قلع و قمع کنید تا هی سازمان بهداشت بیانیه بده تا جلوی شما رو بگیره. بازیکن بیماری که بیشترین تلفات مرگ و میر رو بده برنده ست.

پاندمیک: درمان 2014

بازی مشارکتی 2 تا 5 نفره ست و با انداختن تاس، همه چی مشخص میشه چه عاقبت کار شما و چه رفتار ویروس! هر بازیکن قابلیت و ست تاس مشخصی داره که با انداختنش میتونه بین شهرا جابجا بشه، نمونه جمع کنه و اطلاعاتش رو با بقیه درمیون بذاره.

پاندمیک: درمان - پزشکان تجربی 2016

یه تاس بنفش، که بیماری پنجم غیرقابل پیش بینی هست قراره شما رو بازی بده! بسته به شانستون، میتونه بیماری رو سخت تر و یا درمانش رو آسون تر کنه. پای سلبریتی ها به این بازی باز نشده بود که شد به علاوه چند شخصیت دیگه!

پاندمیک: ایبریا 2016

اواسط قرن 19 و شبه جزیره ایبریا دچار هر بیماری مزخرفی که فکرش رو بکنید شده از مالاریا و تیفوس بگیر تا تب زرد و وبا! به عنوان یه خیر سلطنتی قراره جلوی شیوع این چهار تا بیماری رو بگیرین. بازی پاندمیک رو تو حال و هوای روستایی طور پیاده سازی کردن و با تصفیه آب آشامیدنی قراره روند بیماری رو کند کنین، راه آهن بسازین تا بتونین بین نواحی جابجا بشین و ازین جور صوبتا!

پاندمیک: سلطنت کثولهو 2016

موجودات باستانی با هوش عجیب و غریب ، در کیهان زندانی ان و اگه به دنیای ما بیدار بشن ، عصر جنون ، هرج و مرج و ویرانی خواهد بود. شما با دانشی نفرین شدین که بقیه ازش بی خبرن: شر وجود داره و به هر قیمتی باید متوقفش کنین!

شما در نقش متخصصینی هستین که باید 4 دریچه رو مهر و موم کنن تا منطقه رو از احاطه هیولاهای شوگوت یا فرقه های مذهبی پاک نگه دارین و امیدوار باشین که کثولهوی کثیف بیدار نشه! شما باید با 12 تا پیر قدرتمند مبارزه کنین و عقل تون رو از دست ندین و سعی کنین مجنون نشین تا دنیا نجات پیدا کنه.

پاندمیک: برخاست جزرومد 2017

برای قرن ها، مردم هلند سد و پمپ بادی ساختن تا جلوی زیر آب رفتن زندگی و مملکتشون رو بگیرن. الان دیگه نوبت شما مهندسای جوونه که این فناوری رو مدرن کنین تا با افزایش سطح آب در چند دهه اخیر هلند از رو کره زمین محو نشه! یعنی باید ساختارهای هیدرولیکی بسازین و چون وقت ندارین قبلش باید سد برای کنترل جریان آب، بندر برای راحتی جابجایی و آسیاب بادی برای تخلیه آب بسازین. 

پاندمیک: سقوط روم 2018

امپراطوری قدرتمند روم با وسعتی خیره کننده و جمعیتی بی شمار، در طی قرن ها پیشرفت های بی شماری در زمینه علم، هنر، معماری و مهندسی کسب کرده ولی با شروع قرن 5 داره از هم می پاشه. شما در نقش شهروندان ، سربازان و متحدان رم باید از امپراتوری محافظت کنین. این بازی رو تک نفره هم میشه بازی کرد.

پاندمیک: پاسخ سریع 2019

شما علیه زمان قراره بازی کنین و با تاس ریختن باید منابع رو تامین کنین و بین نقاط کره زمین پرواز کنین و به شهرها، مایحتاجشون یعنی آب و غذا و واکسن رو برسونین. کلا تو این بازی باید بجنبین تا ببرین!

پاندمیک: منطقه خطر - امریکای شمالی 2020

بازی پاندمیک ولی در قاره امریکا!

محبوب ترین نسخه های بازی پاندمیک:
فصل 1 سری میراث
فصل 2 سری میراث
پاندمیک نسخه اصلی
پاندمیک نسخه ایبریا

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد